Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı | Hesaplama ve Başvuru

tarafından
63
Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı | Hesaplama ve Başvuru

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Yapı Kredi Bankası, 1944 yılında Türkiye’de bireylerin daha uygun koşullarda konut sahibi olmaları için kurulan Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. Uygun faiz koşulları ve uzun vade ile ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi kredi imkanlarına olanak sağlıyor.

Bireysel ihtiyaç kredisi için en çok başvuruda bulunulan banka olan Yapı Kredi Bankası, gerek müşterilerine gerekse müşterileri olmayanlara anında ihtiyaç kredisi fırsatları sunuyor. Başvuru yöntemleri olarak geniş bir yelpazesi bulunan Yapı Kredi Bankası’nda ihtiyaç kredisi başvurusu için şube, ATM, internet bankacılığı kullanabilirsiniz.

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası, ihtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade ve yüzde 2.55 lik uygun faiz oranları sağlıyor. Yapı Kredi Bankası’nda ihtiyaç kredisi için 1000 TL ile 100 bin TL arasındaki tutarlar için başvurular yapılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası’nda ihtiyaç kredisi için kredi tahsis ücreti, katkı payı ve vergi masrafları bulunmaktadır. İhtiyaç kredisine başvuruda bulunurken uygun faiz koşulları sunmak için Yapı Kredi Bankası hayat sigortasını şart koşmaktadır.

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU

Türkiye’nin önde gelen yenilikçi bankalarından olan Yapı Kredi’de ihtiyaç kredisine başvurmak için çeşitli yollar bulunuyor. Daha önceden Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz ve önceden kredi kullandıysanız herhangi bir Yapı Kredi Şubesi’ne giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası müşterisi değilseniz kimlik belgeniz ile yine şubeden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası müşterileri için şubelerin dışında Yapı Kredi İnternet Mobil Bankacılık ile birkaç tık ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri ve Yapı Kredi SMS ile Anında Kredi yollarını da kullanabilirsiniz.

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

18 yaşından büyük herkes Yapı ve Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi’ne başvurabilir. İhtiyaç Kredisi’ne başvuru için gelir belgesi ve kimlik belgesi talep ediliyor.

Bankanın başvuru şartları;

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi
  • Adına düzenlenmiş bir fatura

Gelir Belgeleri;

  • Emekli Aylık Bilgisi, Kamu E-bordro veya SGK Hizmet Dökümü gelir belgeleri
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Ekonomide’ki dalgalanmalar ile sürekli değişkenlik gösterebilen faiz oranları, şuan için Yapı Kredi Bankası’nda yüzde 2.27 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Güncel faiz oranları için Şube, Müşteri Hizmetleri ve Yapı Kredi Mobil Bankacılık yollarını inceleyebilirsiniz.

KREDİ TUTARI VADE (AY) AYLIK ÖDEME TOPLAM ÖDEME
20.000 TL (%2.27) 12 1.976 TL 23.815 TL
50.000 TL (%2.14) 24 2.816 TL 67.850 TL
50.000 TL (%2.10) 36 2.129 TL 76.899 TL