Paypal Kısaca Nedir?

tarafından
24
Paypal Kısaca Nedir?

Dünya çapında internet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte pek çok sektör de elektronik ortamda işlemler gerçekleştirmeye ve sistemlerini buna göre yenilemeye başlamıştır. PayPal da gelişen bu teknolojinin ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojilerin insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasının ardından, birçok işletme ve firma bu teknolojik gelişmelere dönük yatırımlar gerçekleştirmişlerdir. Sizlere, özellikle e-ticaret platformlarının kullandığı bu yeni ödeme sistemi PayPal ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. İşte, detaylar;

PayPal

Dünya genelinde internet üzerinden satış yapan e-ticaret siteleri müşterilerine birçok yeni uygulama ile hizmet vermeye çalışmaktadır. Bu platformları ziyaret eden insanlar, alışveriş gibi işlemlerinde bu tür sektörel hizmetlerden faydalanabilmektedirler. Bu bakımdan e-ticaret üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde, yapılacak olan ödemelerin çok daha güvenli, kolay ve hızlı bir biçimde yapılabilen siteler tercih edilmektedir.

Günümüz internet ortamındaki e-ticaret sitelerinde kullanılmakta olan ödeme sistemlerinden en güvenlisi olarak gösterilen PayPal ödeme sistemi, zaman ilerledikçe daha da yaygınlaşmaktadır.

PayPal ödeme sistemi nedir?

Online bir şekilde internet üzerinde çalışan yeni bir ödeme sistemi olarak öne çıkmaktadır. Bu ödeme sisteminin en önemli olan özelliği ise, hem basit hem de hızlı ve güvenilir bir ödeme yöntemi olmasıdır.

Bu denli yaygın kullanılmaya başlayan PayPal ödeme sistemini, dilerseniz normal banka hesabınız ya da kredi kartınız ile sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Dünya genelinde birçok ülkede hizmetlerini sürdüren PayPal’ın ülkemizde de bir yerel web sitesi yer almaktadır. Bu resmi sitesinden ülkemizdeki müşterilerinin her türlü soru ve isteklerine yanıt verebilmektedir. Hatta üye müşterisinin yalnızca e-posta adresi aracılığı ile para gönderme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

PayPal ödeme sistemi ile dünya genelinde kabul görmekte olan USD, EURO ve Yen gibi para birimleri üzerinden işlem gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki PayPal kullanıcıları, isterlerse TL olarak da hesaplar arasında ödemeler gerçekleştirebilir.

Paypal Kısaca Nedir? yazısı ilk önce Para Dürüm üzerinde ortaya çıktı.