Online Kredi Kullanabileceğiniz Bankalar (10 KOLAY BANKA)

tarafından
18
Online Kredi Kullanabileceğiniz Bankalar (10 KOLAY BANKA)


Bankadan kredi almak kadar önemli olan bir diğer konu; kolay ve hızlı bir şekilde kredi almaktır. Günümüzde kredi başvurusunda bulunmak başlıbaşına bir süreçtir çünkü bankalar, kendisine kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı belgeler istemekte ve bu belgelerin incelenmesi neticesinde, başvuru yapan kişiye kredi verip vermeme durumunu belirlemektedir. Bu sebeple, kredi ihtiyacı olan kişilerin başvurusuna hızlı cevap veren; online kredi veren bankalar hizmete sunulmuştur.

İnternet ve internet bankacılığını kullanan kişiler, yapacakları kredi başvurusunda daha hızlı sonuca ulaşmaktadır. İnternet aracılığı ile yapılan kredi başvuruları hızlı bir şekilde, olumsuz veya olumlu olarak sonuçlanır ve böylelikle başvurusu onay alan kişiler hızlıca ihtiyaçlarını karşılar. Bankalardan olumsuz yanıt alan kişiler de hızlıca alternatif olarak başka seçenekleri değerlendirmeye alır.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan bankaların birçoğu online kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankaların başlıcaları şunlardır:

 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Halkbank
 • DenizBank
 • İş Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Odeabank

Online kredi veren bankalar genellikle, kendilerine yapılan kredi başvurularına aynı gün içerisinde mesaj yoluyla ve/veya mail yoluyla dönüş yapmaktadır. Bankalar, kendisine kredi başvurusu yapan kişilerin findeks notuna bakarak ve kişilerin girdiği bilgiler doğrultusunda SGK kayıtlarını inceleyerek hızlıca kredi başvurularına cevap vermektedir.

Online Kredi Veren Bankalara Nasıl Başvurulur?

İnternet üzerinden krediye başvurmak isteyen kişiler öncelikle bankaların kredi seçeneklerini ve şartlarını araştırmalıdır. Çünkü bazı bankalar oldukça düşük faizle kredi verirken bazı bankalar da hem yüksek faizle hem de dosya masrafı yüksek krediler vermektedir. Bu sebeple, kredi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikli olarak yapması gereken; bankalar arasındaki karşılaştırmadır.

Online kredi veren bankalar içinden hangi bankaya kredi başvurusu yapacağına karar veren kişiler, söz konusu bankanın internet sayfasından kredi başvurusunu yapabilmektedir. Her bankanın kendine özel bir web sitesi vardır ve bu web sitede kredi başvurusu bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde, başvuru yapacak olan kişinin TC kimlik numarası ve mail adresi yada telefon numarası istenmektedir.

Online kredi veren bankalar aracılığıyla kredi başvurusu yapacak olan kişilerin izleyebileceği bir diğer yol da; bankanın mobil uygulamasıdır. Her bankanın kendine ait, özel bir mobil uygulaması bulunmaktadır ve bu uygulama üzerinden kredi başvuruları yapılabilmektedir. Banka müşterileri, mobil cihazlarına indirdikleri mobil uygulamadan kredi başvurusu bölümüne girerek başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Online Kredi Veren Bankalar Başvuruları Nasıl Değerlendirilir?

İnternet üzerinden form doldurularak yapılan kredi başvuruları, iki aşamalı olarak bankalar tarafından incelenmektedir. Öncelikli olarak, kredi başvurusu yapan kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda bankalar kişilerin geçmiş araştırmasını ve gelir durumu araştırmasını yaparlar. Aynı zamanda kişinin kredi notunu da değerlendirirler. Tüm bu araştırma ve değerlendirmelerin sonucunda; ya kredi başvurusu yapan kişiye kredi onayı verilir ya da kişinin kredi talebi reddedilir.

Ön onay verdiği kişilerden ikinci aşamada bazı belgeler istemektedir. Bu belgelerin teslim edilmesi ve onay alması ile kredi başvurusu yapan kişilerin kredileri çıkar ve teslim edilir.

Belgesiz Online Kredi Veren Bankalar

Online kredi veren bankalar arasında, kredi başvurusu yapacak olan kişilerden hiçbir belge istemeyen bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar:

 • ING Bank
 • Odeabank
 • Enpara
 • İş Bankası
 • Aktifbank
 • CEPTETEB’tir.

Bu bankalar, belgesiz kredileri belli bir limite kadar vermektedir ve her bankanın kredi üst limiti birbirinden farklıdır. Bu seçenekten yararlanarak kredi başvurusu yapacak olan kişilerin, internet başvurularını yapmaları ve onay almaları durumunda, bankalara sadece kimlik belgeleri ile gitmeleri yeterlidir.

Online Kredi Başvurusunda Aranan Şartlar

Bankalara online kredi için başvuruda bulunan kişiler bazı dönemlerde başvuruların onaylanmadığından yakınabilir. Özellikle banka tarafından aranan bazı şartlara uyumlu olmayan kişiler sıklıkla bu durumlarla karşı karşıya gelebilmektedir. Bankalar tarafından başvuru işlemi sırasında ilk bakılan durum, kredi notudur. Kredi notu yüksek durumda olan kişiler banka tarafından genel olarak olumlu bir cevap alır.

Özellikle iyi ve çok iyi seviyesindeki kredi notuna sahip olanlar bu konuda biraz daha şanslı durumdadır. Bu kişiler banka nezdinde daha güvenilir olarak görülenler arasında bulunur. Kredi notunun iyi bir seviyede olması daha önceki zamanlarda bankalardan alınan kredi veya kredi kartı ürünlerinin ödemelerinin zamanında yapılmasına işarettir.

Bu nedenle başvuru sırasında sıklıkla incelenen konulardan biri arasına giriş yapmıştır. Öte yandan bankalar tarafından diğer incelenen konulardan biride kişilerin düzenli bir gelire sahip olup olmadığıdır. Kredi ödemelerinin ne şekilde yapılacağını göstermesi açısından önemli bir duruma sahip olan gelir durumu aynı zamanda istenen kredi tutarı ile uyumlu olmalıdır. Bankalar bu durumu sıklıkla önemserken, bunları karşılamayan kişilerin kredi talebine ise olumsuz şekilde cevap veriyor. Genel olarak kredi almak için bunlar gereklidir. Ancak bazı durumların var olması kredi alma ihtimalinin daha çok güçlenmesine neden olur. Kredi talebinde bulunan kişinin kira geliri gibi ek bir gelir sunabilmesi, üzerinde bir malın kayıtlı olması, kefilin bulunması gibi durumlar kredi alma ihtimalini güçlendirir. Özellikle ihtiyaç kredisi konusunda genel olarak olumsuz cevap alan kişilerin bu durumlara göz atarak tekrardan kredi başvurusunda bulunmasında fayda vardır.

Bunlara ek olarak online kredi başvurularının olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için, kredi başvurusunda bulunan kişinin sicilinin temiz bir durumda olması, daha önceki zamanlarda kara listeye girmemiş olması gibi durumlar ön plana çıkıyor. Özellikle sicili temiz olmayan ve kara listede bulunan kişilerin online kredi imkanından kesinlikle olumsuz bir cevap alacağını belirtmek gerekiyor.

Anında online kredi imkanı genel olarak düşük tutarda kredi almak isteyenler için doğru olacaktır. Zira bankalar belgesiz anında kredi sağladıklarında daha düşük tutardaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler. Özellikle nakit ihtiyacınız şuan fazla gözüküyorsa ve anında kredi konusunda sağlanan maksimum kredi tutarı sizin için yeterli görünmüyorsa başka seçeneklere yönelmeniz mantıklı olacaktır.