Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2019 Bordrosuz)

tarafından
18
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2019 Bordrosuz)


Krediler, günümüzde pek çok kişinin nakit ihtiyaçlarını karşılamaya aracı olan bankacılık ürünleri arasında büyük yer tutmaktadır. Hem çalışanlar hem de ev hanımları pek çok banka aracılığı ile kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Özellikle nakit ihtiyacı acil olan kişilere internet üzerinden kredi sağlayan bankaların sayısı da giderek artmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar da acil ihtiyaçları olan kadınların nakit yardımına hızlı bir şekilde koşabilmektedir.

Ev hanımlarına kredi almak dediğimizde devlet bankalarından hem de özel bankalardan bahsedilebilir. Son derece düşük faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile kolaylık sağlayan bu bankalara pek çok kanal aracılığı ile de başvuru sağlanabilmektedir. Ev hanımları için kredi imkanı sunan bankalar aşağıda yer almaktadır.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında ilk sırayı Akbank almaktadır. Akbank, düşük faiz oranları ile ev hanımlarına 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sunmaktadır. 20.000 TL üst limit ile kredi imkanı sunan Akbank, aynı zamanda hayat sigortası da yaparak kullanıcıları ve bankayı garanti altına almaktadır.

Ev hanımlarına kredi seçeneği sunan bankalar arasında yer alan Akbank, müşterilerden gelir belgesi talebinde bulunmaktadır. Tapu, kira geliri ya da buna benzer bir belge gösteren ev hanımları, tüm ihtiyaç kredisi seçeneklerinden de anında faydalanabilmektedir.

Odeabank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bir diğer banka ise Odeabank’tır. Gelir belgesine gerek duymadan banka sicili düzgün olan ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Gelir belgesi göstermeden de ev hanımları diledikleri ihtiyaç kredisi seçeneklerinden faydalanabilmektedir. Bu kredilerarasında düşük faiz oranına da sahip olan Odeabank, 225 TL kredi tahsis ücreti almakta ve üst sınır 20.000 TL olmak üzere 60 aya kadar vadeli kredi imkanı sunmaktadır.

Kredi kullanmak isteyen ev hanımları Odeabank şubelerinden, çağrı merkezinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan başvurularını hemen gerçekleştirebilmekte ve kredilerini de hızlı bir şekilde kullanabilmektedir.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Saydığımız bankalar arasında bir diğer önemli banka ise ING Bank’tır. ING Bank, %2,05 faiz oranı ile 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. 60 ay vadeli olarak sunulan bu kredide ev hanımlarından geliri olduklarına dair belge talep edilmektedir. Tapu ya da kira kontratının yanı sıra daha farklı gelir belgeleri de sunulabilmektedir.

Listemizde yeralan ING Bank’a kredi başvurusu yapabilmek için bazı kanallar da yer almaktadır. Müşteriler ING Bank şubelerinden, mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, çağrı merkezinden ya da SMS kanalından kredi başvurularını tamamlayabilmektedir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ziraat Bankası bir devlet bankası olarak bilinmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası da ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. 30.000 TL üst limit olmak üzere %1,89 faiz oranlarından başlayarak kredi verebilmektedir. 250 TL kredi tahsis ücreti almakta ve gelir belgesi gösteremeyen ev hanımlarından kefil talep etmektedir. Ya da bir gayrimenkul var ise ipotek karşılığı kredi sunabilmektedir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında sıklıkla tercih edilen Ziraat Bankası, başvuru için farklı kanallar da sunmaktadır. Müşteriler Ziraat Bankası şubelerinden, çağrı merkezinden, mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından kredi başvurusu sağlayabilmektedir.

Deniz Bank Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ev hanımlarına özel kredi seçenekleri sunanlar arasında Deniz Bank da önemli bir yere sahiptir. %2,02 faiz oranları ile kredi imkanı sunan Deniz Bank, 60 ay vadeye kadar da seçenek sunmaktadır. Müşteriler gelir belgesi sunmak durumundadır; ancak ön onay sisteminden geçen krediler için bazı zamanlar gelir belgesi talep edilmez. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan deniz Bank, pek çok kanal aracılığı ile de kredi kullanımına aracı olur.

Mobil bankacılık, Deniz Bank şubeleri, internet bankacılığı ya da SMS kanalı ise en çok tercih edilen başvuru kanalları arasında yer almaktadır. Kredileri onaylanan müşteriler hemen şubelere giderek ya da kredilerini hesaplarına talep ederek kullanmaya başlayabilmektedir.

TEB Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan TEB, gelir belgesi göstermeye gerek kalmadan kredi veren bankalar arasında yer alır. Türkiye’nin önemli özel bankalarından olan TEB, 50.000 TL üst sınır olmak üzere %2,32 faiz oranı ile 60 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Bu nedenle de çok daha fazla nakit ihtiyacı olan müşterilere TEB’e başvuru gerçekleştirebilmektedir.

TEB’e internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, şubelerden ya da çağrı merkezinden başvuru yapılabilmektedir. Müşteriler kredi başvurusunu yaptıktan sonra inceleme gerçekleştirilmekte ve en geç 2 iş günü içinde bilgilendirme banka tarafından sağlanmaktadır. Kredisi onaylanan müşteriler ise hemen kredi kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

Kredim Onaylanmadı Neden Olabilir?

Ev hanımları için sunulan krediler arasından birine başvuru yapan ve kredisi onaylanmayan müşteriler söz konusu olabilmektedir. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalan müşterilerin mutlaka kredi puanlarını ve banka durumlarını kontrol ettirmeleri gerekmektedir.

Kredi başvurusuaracılığı ile KKB (kredi puanı) sorgulaması yapılabilmekte ve tüm bankalar ile olan ilişkinin durumu da rahatlıkla analiz edilebilmektedir. Bunun sonucunda ise kişiler kaç puanları bulunduğunu, gecikmiş ödemelerinin olup olmadığını kolaylıkla görebilirler. İcrada olan bir borç, zamanında yapılmayan ödemeler, trafik cezası ya da vergi borcu gibi durumlar ise müşterilerin kredilerinin onaylanmamasına neden olabilecek faktörler arasında yer almaktadır.