Denizbank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

tarafından
57
Denizbank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Türkiye’de gelişmekte olan bankalar arasında yer alan Denizbank, bir çok kaynaktan kullanıcılara havale ve EFT fırsatı sağlıyor. Bankalardan, ATM’lerden, mobil bankacılıktan havale ve EFT yapmak çok kolay. 2019 yılına girildiğinde Denizbank, havale ve EFT ücretlerinde değişikliğe gitti. Değişen havale, EFT ücretleri ve saatleri yazımızın devamında sizler için hazırlanan tablolarda bulunmaktadır.

Denizbank hesabına sahipseniz, Denizbank’ta hesabı bulunan bir kişinin veya bir kurumun hesabına para göndermek istiyorsanız havale yapmanız gerekiyor. Aynı şekilde Denizbank’ta hesabınız olup farklı bir banka hesabına sahip kişilere veya kurumlara para göndermek için ise EFT yapmanız gerekiyor.

DENİZBANK HAVALE ÜCRETLERİ

Her bankada olduğu gibi Denizbank’ta da havale işlem ücretleri mevcut. Denizbank’tan havale işlemi yapmak istiyorsanız en düşük ücretler ile Şubeden, ATM’den ve Denizbank Mobil İnternet Şubesi Bankacılığı aracılığıyla havale yapabilirsiniz. Denizbank Şube, ATM ve Mobil İnternet Şubesi havale ücretleri ise şöyledir;

HAVALE TÜRÜ MASRAFI
Şubeden 35 TL
İnternet Şubesinden 2.5 TL
ATM’den 9 TL

DENİZBANK EFT ÜCRETİ

Denizbank’ta mevcut hesabınızdan, farklı bir bankada hesabı olan kişilere veya kurumlara para göndermek istiyorsanız EFT yapmanız gerekiyor. EFT masrafları havale masraflarına göre daha fazladır. Bunun nedeni farklı bir banka hesabına para transferi yapılmasıdır. Denizbank’ta Şube, ATM ve Mobil İnternet Şubesi EFT ücretleri şöyledir;

EFT TÜRÜ MASRAFI
Şubeden Minimum 55 TL (Binde 5)
İnternet Şubesinden 5.5 TL
ATM’den 12 TL

DENİZBANK HAVALE – EFT SAATLERİ

Denizbank’ta para göndermek için 2 yöntem mevcuttur. Bunlar havale ve EFT’dir.

Denizbank’tan havale yapmak, yani aynı bankada hesabı olan birine para göndermek için herhangi bir saat bulunmamaktadır. ATM ve Mobil Bankacılık aracılığıyla 7/24 havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonları, bayramlar, yılbaşları gibi özel günler yani resmi tatiller dahil olmak üzere saat farketmeksizin Denizbank’tan havale işlemi yapabilirsiniz.

Denizbank’tan EFT işlemi gerçekleştirmek, yani farklı bir bankadaki kişi veya kuruma para göndermek için çalışma saatleri bulunmaktadır. Denizbank’ta EFT işlemleri hafta içleri saat 08:00 ve 17:00 arasında yapılmaktadır. Hafta sonları yapılan EFT işlemleri haftanın ilk gününe yani Pazartesi gününe sarkmaktadır. Ayrıca hafta içi saat 17:00‘dan sonra yapılan EFT ücretlerinden ek masraf alınmaktadır. Resmi tatillerde EFT işlemleri gerçekleşmemekte olup, resmi tatil bitimindeki ilk iş gününde EFT işlemi gerçekleşmektedir.

Örneğin, Salı günü saat 18:00‘dan sonra yapılan EFT işlemleri, Çarşamba günü 08:00‘dan sonra gönderdiğiniz hesaba düşmektedir.

Denizbank’ta diğer tüm işlem sınırlamaları ve masraflar için bilgileri Denizbank Müşteri Hizmetleri‘ne ulaşabilirsiniz.